Desatero pro krásu


  1. JEZ, JEZ, JEZ - ke štíhlé postavě se musíme projíst. Hladověním se dá zhubnout, a celkem rychle, ale čím rychleji Jdou kg dolů, tím rychleji se vracejí. Pokud máš večer "vlčí hlad", tak během dne málo jíš, přidej bílkoviny (nebo celkově zvyš denní příjem)
  2. PŘÍJEM TEKUTIN - 30-40 ml TEKUTIN na kg váhy, ALE OPRAVDU tekutin: POČÍTÁ se i tekutina v potravinách a polévkách. Nemusíte tedy pít X litrů vody denně.
  3. SPORTUJ - ano, ale u méně pohyblivého člověka nebo začátečníka se počítá i vycházka nebo cvičení v pomalejším tempu.
  4. JEZ OPRAVDOVÉ JÍDLO - potravina, co má složení na 5 řádků není základní potravina, ale vysoce průmyslově zpracovaná poživatina, a to my nejíme.
  5. BUĎ TRPĚLIVÁ - nečekej, že po prvním zdravém jídle zhubneš. Může to být velmi dlouhý proces, v závislosti na Tvé hubnoucí historii.
  6. DENNĚ SE NEVAŽ - denní vážení je jen pro silné povahy a znalce svého těla. Pokud Tě +-2 kg na váze psychicky rozhodí, tak se nevaž.
  7. NENAKUPUJ HLADOVÁ - když jdeš nakupovat hladová, nakoupíš kraviny se složením na 5 řádků, a to my přece nejíme.
  8. NEMĚJ DOMA SLADKOSTI A MLSKY - to je jasné: co oči nevidí, co srdce nebolí.
  9. NEKUPUJ NÁHRADY "NEZDRAVÝCH" JÍDEL: tyto náhrady často bývají nutričně ještě horší než ono nezdravé jídlo. Pokud máš prostě neodolatelnou chuť na brambůrky, tak si buď udělej pečené brambory v troubě, nebo si odvaž na malý talířek 30 g brambůrek. Saháním do sáčku neodhadneš množství, tahle porce Tě uspokojí, a je to tak akorát abys nepřešvihla denní příjem.
  10. MĚJ SE RÁDA - jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá: mluvíš-li o sobě jako o čuněti, tak čunětem budeš.

Zdravý talířek rozložení živin podle Margit Slimákové zde ke stažení

Záznam úspěchů hubnutí (postava)

Záznam úspěchů hubnutí (TABULKA)