Čtení o výživě

Některé knihy dostupné v našich obchodech jsou kvalitní, jiné nikoli. Sama je hodnotím především po stránce kvality informací a použitelnosti pro běžného čtenáře.

Moderní výživa

5 *****
Jednoznačně nejlepší kniha o zdravé výživě. Oproti jiným knihám jí tedy nepřečtete na jeden nádech, protože obsahuje velké množství informací (i hodně odborných). 
Rozhodně není určena jen pro fitness sportovce, ale pro všechny, kteří mají zájem udělat si jasno v dostupných tvrzeních, které dost často nejsou pravdivé. 

Velmi osobní kniha o zdraví

5 *****
Kniha je psaná velice osobní a milou formou. Stojí za přečtení. 

Já zhubnu zdravě a natrvalo

5 *****
Tuto knihu opravdu doporučuji těm, kteří se pořád plácají od jednoho ke druhému, a pomůže jim plán. V knize je plán, jak za dobu 12 ti týdnů se zorientovat ve výživě. Jsou tam úkoly, ukázky jak si vybrat "dobré jídlo", na stránce STOBu jsou ke stažení karty. 

Hubneme s rozumem tvořivě

5*****

Kniha je krásně zpracovaná: základní informace o živinách a jejich důležitostech. V knize se dozvíte jak hubnutí funguje, nejčastější chyby ve stravovaní- Největší část knihy je věnovaná sestavování jídelníčku: kniha má svůj systém pro sestavení, který je provázán celou knihou, Čeká vás zde neskutečné množství receptů včetně fotek. Kombinací si můžete vytvořit jídelníček na několik let :-). 

Knihu určitě doporučuji, pro úplné začátečníky, ale i pro ty z vás, kteří máte pocit, že jíte pořád to samé. 


Vegetariánská strava

2**

Na knize mě velice mrzelo, že autorka (lékařka) vědomě zkreslovala informace o prospěšnosti nebo neprospěšnosti tohoto stylu stavování. Od lékařky jsem čekala komplexní a relevantní informace nejen pro začínající vegetariány, ale pro i pro lidi, kteří si třeba jen chtějí občas odlehčit jídelníček.

2 hvězdičky dávám za pěkné zpracování receptů. 

Ovládněte svůj metabolismus

4 ****
Knihu jsem četla ještě v začátcích, a přišla mi super, rozhodně stojí za přečtení. Opět osobní příběh o kolotoči diet a jak z něj ven. Jídelníček je dost složitý a pro poměry v ČR bych řekla až nepoužitelný. 

Sacharidové vlny 1+2

5 *****
Sacharidové vlny už jsou o stupínek výše v redukci, nejsou až tak úplně vhodné pro běžnou redukci. Nicméně, pokud se pro ně rozhodnete, knihy vám dají jasný a přehledný návod, jak si je stavit a nezničit si zdraví. 2.díl je obohacen i o recepty.

Co vám výživoví poradci neříkají

3 ***
S touto knihou jsem měla od samého začátku po jejím vydání trošku osobní problém, protože už jak název napovídá, je předpoklad, že VP jsou hlupáci co z klientů tahají peníze, nic jim nevysvětlí a v podstatě nic neumí/neví.

Kniha je ale hezky napsaná, a pro začátečníky určitě přínosná. Najdete tam vše od sacharidů přes pohyb až k receptům. 


Tak co má jíst?

5 *****
Velmi kvalitně a obsáhle napsaná kniha o výživě. Od základů přes nakupování až po východní učení.... Výživa ze všech stran pro začátečníky i pokročilé.