Moje cesta k Fit s chutí

Moje cesta výživovým kolotočem byla asi podobná jako ta vaše: doma jsme se jídlu nijak zvlášť nevěnovali, každý jedl odděleně, žádné zásady nebo smysl v jídle. V pubertě a mladší dospělosti jsem šla z diety do diety +- 5-8 kg během roku nebyl problém. Ale možná to znáte: jak stárneme, tělo už není tak vstřícné, kolem třicátého roku už na dopnutí kalhot nestačí vynechat večeři. Pak přišlo 1. těhotenství, shazování kil šlo celkem rychle, za 7 měsíců jsem byla pod počáteční váhou hurá. Během této doby jsem získala základní znalosti, že nesmím hladovět, že je třeba se hýbat. Přišlo druhé těhotenství. A to už taková krása nebyla, bylo mi 35 let, děsně se mi rozhodila štítná žláza (autoimunitní onemocnění), bojovala jsem jak lev, ale prošla jsem si zoufalstvím, a nevzdala to, vytrvala, cvičila a dobře jedla, a když se hormony uklidnily, tak jsem si šla pomalu za cílem být zase fit jako před porody. Dva roky po 2. porodu, jsem pořád měla 3 kg, které jsem mít nechtěla. Dle dostupných vzorců jsem si vypočítala bazální metabolismus, denní příjem dle aktivit, a rozložení makroživin. Hubla jsem pomalu, ale nehladověla jsem, a bylo mi dobře. No, ale i tak jsem byla dost nespokojená 😊 , a měla jsem pocit (dnes vím, že špatný), že dělám něco špatně. Zakoupila jsem si tedy jídelníček od VP, měl to být zázrak, na jídelníček byla chvála přeš řeky i hory. Už při prvním pohledu na denní příjem jsem měla pocit, že jídla moc není. Ale byla jsem ujištěná, že to je dobře. Starala jsem se o dvě děti, denně hodinu cvičila doma, plus 3x týdně cvičení jako TRX nebo alpec, jedla dle jídelníčku a měla hlad, měla velký hlad. No a tady vlastně má "lajcká" cesta končí. Za měsíc na "profi jídelníčku" jsem přišla o kilogram svalové hmoty, smutek a zmar ☹. Pokud o zdravém jídle něco víte, tak i víte, že dát dolů jen jedno kilo za měsíc je málo, a pokud je to kilo ze svalů, tak je to prostě malér. Tehdy jsem si řekla, že to bylo naposledy, co jsem někomu dala svoje peníze, aby ovládal můj jídelníček, a ovládal ho špatně. Přihlásila jsem se na kurz výživového poradenství.

Zdravé jídlo mě prostě baví. Takže jsem si při rodičovské dovolené udělala kurz Poradce pro výživu, abych svým znalostem dala formu. Pomohla jsem mnoha lidem při cestě za "zdravějším já", a jsem ráda, že jsem tuto příležitost dostala.  

V této oblosti se i nadále vzdělávám, a pokud mi to čas dovolí, ráda odpovím na Vaše otázky, a pomohu Vám ve Vaší cestě.